Evde Saç Kırıklarını Alma Yöntemleri

Evde Saç Kırıklarını Alma Yöntemleri
25 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 2.105 kez okundu.

Evde Saç Kırıklarını Alma Yöntemleri

Her zaman önem verdiğimiz, güzel görünmesi için çabaladığımız, sağlıkla ışıldamasını istediğimiz saçlarımızın hayatımızdaki önemi tartışılamaz bile. Değil mi hanımlar? Peki! Güzelim saçlarımızda kırıklar görmeye tepkimizi de bu şekilde tahmin edebiliriz değil mi? Ayda bir saçlarımızın uç kısımlarında görülmeye başlayan bizi deli eden kırık uçları aldırmak için kuaförlere gideriz. Neden mi? Çünkü sağlıklı saçların ilk sırrı, saç kırıklarını düzenli almaktan geçiyor hanımlar.
Saçlarımızın uçlarında oluşmuş olan saç kırıklarını alındığımızda saçımız rahatlıkla yeniden nefes almaya başlıyor ve durum böyle olunca daha çabuk uzama göstermesi de sağlanıyor saçlarımızın. Görünümdeki düzelmeden bahsetmeye gerek var mı hanımlar?
İllaki saçlarımızın uçlarındaki saç kırıklarını kuaföre gidererek mi yok edebiliriz? Hayır. Başka bir seçeneğimiz daha var hanımlar. Ve işte ikinci yöntem.
Saçlarımızı düzleştirerek saçlarımızdaki kırılmış saç uçlarımızın daha kolay görünmesini sağlıyoruz öncelikle sonra da saçlarımızı eşit tutamlar halinde olmasına özen göstererek iki yana doğru ayrım yapıyoruz. Devamında ayırdığımız her iki saç tutamı omuzlarımızın önüne doğru indiriyoruz.
Bu yana ayırdığımız saç tutamları da yaptığımız gibi aynı şekilde ikişer eşit parçaya ayırıyoruz yine. Sonrasında bu saç tutamlarından birini elimize alarak saçlarımızı dipten uca kadar kıvırıyoruz.
Elimizle kıvırdığımız saç tutamımızın ucundan tutarken diğer elinizin baş ve işaret parmağınızı saç tutamınızın altından orta kısma doğru kaydırıyoruz. Bu işlem, çatallanan uçların çıkmasına yardımcı olacaktır hanımlar. Karşımızda duran V şeklinde kırılmış saçlarımızın aşağılarındaki kırık saç uçlarını bir makasla temizleyip aynı şekilde tüm bu yaptıklarımızı diğer üç saç tutamımızda da tekrarlıyoruz.

Evde Saç Kırıklarını Alma Yöntemleri Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html