Doğru Allık Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Doğru Allık Seçimi Nasıl Olmalıdır?
29 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 1.043 kez okundu.

Doğru Allık Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Her kadının makyaj malzemeleri arasında favorisi vardır. Kimileri makyaj yapamadığı zamanlarda bile rimel sürmeyi ihmal etmez, kimileri ruj olmadan dışarı çıkmaz. Birçok kadının da tam bir makyaj yapmaya vakti olmadığında başvurduğu bir makyaj malzemesi olan allık hem yüze anında canlılık kazandırırken hem de basit bir konturleme işlemi sayıldığı için daha hoş bir görünüm kazandırır. Yüz hatlarını ön plana çıkaran ve teninizin alt tonuna en uygun rengi, doğru bir şekilde uyguladığınız zaman oldukça doğal bir görüntü oluşturan allık seçimi bu yüzden önem taşır. Peki ama yüz tipinize ve ten renginize en uygun allık seçimi nasıl olmalıdır?
Kendi cilt renginize uymayan bir allık seçtiğiniz zaman son derece kötü bir görünüme sebebiyet verirsiniz. Bunun için öncelikle kendi renk tonunuzu iyi tanımalı ve allık markaları arasından doğru seçimi yapmalısınız. Elbette en doğru rengi seçtikten sonra doğru bir şekilde uygulamak da oldukça büyük önem taşıyor. Ten renginizin yanı sıra cildinizin alt tonu seçeceğiniz tüm makyaj malzemelerinde önem taşır. Bunu öğrenebilmenin en kolay ve pratik yolu ise bileklerinizdeki damarların rengine bakmaktır. Kol bileklerinizdeki damarlar mavi  renkteyse, cildinizin alt tonu soğuktur. Eğer damarlarınızın yeşil renge sahipse sıcak alt tona sahipsinizdir. Bu durumda sıcak ya da soğuk renk tonlarından tercihinizi yapabilirsiniz. Sıcak alt tona sahip olan kişiler daha çok şeftali ya da mercan tonlarına, soğuk alt tona sahip olanlar ise pembe tonlara sahip allıkları kullanabilir.
Damarlardan cilt alt tonu öğrenmenin yanı sıra ten renginiz de allık seçme konusunda büyük önem taşır. Eğer beyaz tenliyseniz, açık şeftali ya da mat pembe gibi renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Beyaz tenliler özellikle kahverengi, ya da koyu renklerden kaçınmalıdır. Buğday tene sahipseniz, şeftali ya da pembenin koyu tonlarını kullanabilirsiniz. Bronzlaşanlar ise gül kurusu tonlarında bir alllık tercih edebilirler. Daha esmer tene sahip olanlar toprak tonlarını kullanabilir, turuncu ya da kiremit rengini seçebilirler.
Kendi ten renginiz ve cilt alt tonunuza en uygun allık rengini seçtikten sonra yapmanız gereken şey cilt tipinize en uygun allık seçimini yapmaktır. Toz, krem ya da jel olarak ayrılan allık çeşitlerini kendi cilt tipinize göre seçmenizde fayda var.
Eğer normal ya da karma bir cilt yapısına sahipseniz toz allık çeşidini kullanmanızda fayda var. Jel ya da krem allıklara göre sürümü çok daha kolay olduğundan idealdir. Kuru bir cilde sahipseniz krem allıklar sizin için son derece idealdir. Çünkü krem allıklar nemlendirici bir etkiye sahip olduklarından cildinizin daha da kuruyarak daha kötü bir görüntüye sahip olmasını engellerler. Sizi doğal bir görünüme kavuşturacak krem allıkları doğru bir şekilde yayarak kullanabilirsiniz. Yağlı cilde sahip olanlar ise kesinlikle jel allıkları kullanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html