Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
29 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.292 kez okundu.

Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı
Saçlar kadınların mücevheridir. Ve kadınlar; saçlarına çok iyi bakarlar. Saçlarına bakım kremleri uygularlar, uzatmak için dünyanın çabasını gösterirler. Ama fönlemekten, düzleştirmekten ya da maşalamaktan geri duramazlar. Saçlarına uyguladıkları sıcağın saçlarına zarar verdiğini bilirler ancak çözümü sıcak uygulamamakta değil, kremlerle sıcağın etkilerini tedavi etmekte bulurlar. Tavsiyemiz; saçınızı yüksek sıcaktan olabildiğince uzak tutmanız. Ancak saçınızdaki yanmalara ve kırıklara karşı en iyi çözüm kestirmektir. Kırıklarını ve yanmalarını sık sık aldırmalısınız. Bu elbet bilinen bir yöntem ancak buna ek olarak da birşeyler yapılmalı. Biz ise sizlere bu yönde tavsiyelerde bulunacağız.
                Saç bakımında saçların düzenli kestirilmesinin yanında en önemli etken, saç ucu bakım yağları diyebiliriz. Saçlarınızın ucuna uygulayacağınız bakım yağı saç kırıklarınızı önleyecek ve saç  uçlarınızın bakımlı ve sağlam olmasını sağlayacaktır. Bunun dışında saç boyaları da saçın canlı görülmesi açısından önemlidir. Ancak saç boyasını sadece saç uçlarınıza uygulamanız yeterli olmayacaktır. Minimum 5 ayda bir, maksimum ayda bir saç boyası tüm saça uygulanmalıdır. Tüm saça uygulandığı takdirde saçın canlılığı sağlanacaktır. Ayrıca boyalı saçlarda kepek de oluşmaz.
                Limon ile aşırı saç yağlanmalarından korunabilirsiniz. Yağlanmaya açık bir saçınız varsa; derideki açık gözenekleri kapatacak olan limon ile yağlanmayı önleyebilirsiniz. Kuru saçlarınız varsa; kuru saçlarda kepek oluşumu fazladır. O halde nemlendirici özelliği olan balı kullanabilirsiniz. Saça yumurta uygulamak ise en iyi maskedir denilebilir. Yumurtayı tek bir şeyle sınırlı tutmak yanlış olur. Saçınıza uyguladığınız yumurta birçok derdinize derman olacaktır. Yumurta içindeki protein sayesinde saç kökünü besleyecek ve saçın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Yağ asitleri sayesinde ise saçınız doğal bir parlaklığa kavuşacaktır. İçindeki potasyum kuru ve hasar görmüş saçlarınıza iyi gelecekken, içindeki A vitamini ise saçlarınızın kırılmasını engelleyecektir. D vitamini ise saçınızın dökülmesini ve kelliğinizi önleyecektir. Saçınızın hızlı uzamasını sağlayacak B12  ve saç uzamasını destekleyecek kalsiyumu içinde barındırır.
                Yani; saç bakımı kolay bir iş değildir. Ancak saçlarınızın düzenli bakımını yapıyorsanız, birtek her banyoda saçınıza yumurta uygulayarak hem hızlı uzayan hem de sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html