DOĞA SPORLARI, SAĞLIKLI YAŞAMIN YENİ GÖZDESİ

DOĞA SPORLARI, SAĞLIKLI YAŞAMIN YENİ GÖZDESİ
8 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 925 kez okundu.

DOĞA SPORLARI, SAĞLIKLI YAŞAMIN YENİ GÖZDESİ

Tabiatın o eşsiz güzelliğinde ve doğal ortamında yapılan her türlü spor, insana huzur verir. Hızla betonlaşan ve doğal yaşamın tüketildiği günümüzde, spor yapmak için insanlar ancak kapalı alanlara gidilebiliyor.

Günümüzün şartları gereği, teknolojiye bağımlı yaşamamız sayesinde, iş dışında ve ihtiyaçlarımızı karşılamak dışında dışarı çıkmaz olduk. Evimizde ki teknolojik aletler yardımıyla da, çok az hareket ediyoruz. İnternet başında geçirilen saatlerle de, boş zamanlarımızı dolduruyoruz. Böylece, hareketsiz bir yaşam şekli ile sağlığımızı tehlikeye sokuyoruz. Oysaki sporun insan sağlığına, beyinsel aktivitelerine ve ruhsal problemlerine oldukça yararı vardır.

Kapalı mekanlar da spor yapmaktan zevk duymayanların ve maceradan hoşlananların yeni adresi artık, doğa sporları. Doğanın bize bahşettiği güzellikler arasında yapılan doğa sporları, hem ruhumuzu dinlendiriyor, hem de sağlıklı olmamızı sağlıyor.

Doğa ve dağ yürüyüşleriyle hareketli yaşama adım atılıyor

Doğa yürüyüşleri, her insanın kolaylıkla yapabileceği bir spordur. Fazla bir beceri ve efor gerektirmez. Önce doğa yürüyüşüyle başlayanlar, daha sonra bunun yerini dağ yürüyüşlerine bırakıyorlar. Bu spor, doğa yürüyüşlerine göre biraz daha zordur ve belli bir takım tecrübe gerektirir. Koordinasyon, yön bulma, beceri, ilk yardım gibi birikimlerin olduğu dağcılık alanına girer. Oldukça zevkli bir spordur.

Doğa sporlarının en keyiflilerinde biri olan Trekking’le sosyalleşiliyor

Trekking, grup olarak yapılan yürüyüşlerdir. Son derece keyif veren, yürümekten zevk alan herkesin kolayca yapabileceği bir spordur.

Paintball ile hem eğlencem de heyecan yaşanıyor

Bir takım strateji oyunu olan paitball, alışagelmiş sporlardan bıkanlar için oldukça eğlenceli bir spordur. Doğada oynanır. Belirli bir parkurlar içinde oyun düzeni vardır. Boyalı mermilerle, rakip takım üyelerini hedef alan heyecanlı ve eğlenceli bir spordur.

Dağcılık, yelken, rüzgar sörfü, izcilik, raftıng, snowboard, hiking, dağ bisikleti, kaya tırmanışı, tabiatı sevenler ve macera düşkünleri için yapabilecekleri en güzel doğa sporlarıdır. Kapalı mekanların arttığı, spor merkezlerinin çoğaldığı yaşamımızda, bol oksijen alabileceğimiz yerlerde spor yapmanın zevki, paha biçilmez. Hayatınıza biraz renk katmak ve sağlıklı olabilmek için, yaşamınıza da doğa sporlarına yer verebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html