Dıy Projeleri

Dıy Projeleri
14 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 245 kez okundu.

Dıy Projeleri

 

diy-projeleri

Dıy Nedir? DIY İngilizcesi Do IT Yourself olan ‘’kendin yap’’ anlamına gelen uzmanlar ve profesyonellerin yardımı olmaksızın kendi eliniz ile bir şeylerin inşaat, tadilat ve tamir etmenize verilen isimdir. DIY ilk olarak 1950’lili yıllarda kullanılmaya başlanmış olup insanların bireysel olarak uygulamayı seçtikleri ev projelerini anlatmak amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde ise DIY projeleri anlam genişlemesine uğrayarak uluslararası alternatif rock, punk rock ve indice rock müzik; bağımsız medya ağları, korsan radyo istasyonları ve fanzin toplulukları ile ilişkilendirilmektedir. Dıy Projelerinin Yaşantımızdaki Yeri DIY projelerinden haberi olmayan ender kişilerden biriyim sanırım

 boş kaldığım zamanlarda insanlar neler yapıyor acaba diye internette karşıma çıkan bu DIY projeleri aslında çokta hoşuma gitti DIY projeleri satın alma kendin yap yani kes yapıştır felsefesiyle ilerleyen bir durum diyebiliriz. İnsanları gereksiz harcamalardan korumakla birlikte aslında güzel bir zaman geçirme kaynağı diyebiliriz aslında hem öyle tek konuya bağlı olmaması da ayrı bir güzel yanı internette dolaştığım sırada el yapımı kuklalar, kolyeler, salıncaklar, bilezikler ve daha birçok şey ile karşılaştım ve farkında olmasam da bende aslında DIY projelerine uygun aktiviteler de bulunuyormuşum en çok İngiltere popüler olan DIY projeleri İngilizler için tam bir zevk kaynağı ve yaşam felsefesi ilk başlarda sadece insanların ev projelerinde kullanılmak için ortaya çıkmış olsalar da zamanla anlam genişlemesi yaşayarak yaşantımızın aslında her yerine girmiş bulunuyor.

Evet, elde yapıldığından dolayı bazı ürünlerin çok ta harika olmadığını belirtmek isterim ama yine de hayal gücünü genişlettiğini ve insanların ürünlere daha çok değer vermesini sağladığını da söylemek mümkün İyi yanlarından biri de son zamanlarda bütün dünyada etkisini gösteren ve insanları hazıra alıştırmak ile meşgul kapitalist sisteme karşı ortaya çıkmış olması DIY projelerine başladığınız da emin olun ki bazı şeylerin kıymetini çok daha iyi anlayacaksınız ülkemizde çok fazla yaygın olmasa da DIY projeleri Avrupa ve Amerika kıtasını etkisine almış durumda ve artık Amerikalı insanlar bunun üzerine program yapmaya bile başlamışlar.

Televizyon izlerken rastladığım bir kanalda bir adam eski püskü arabaları alıp yeniliyordu ve gerçekten çok hoşuma gitti umarım DIY projeleri zamanla yaygınlaşmaya devam eder ve bütün dünyayı etkisi altına alır peki nasıl uygularım kendi hayatımda bu DIY projelerini diyorsanız elinizde eski bir çanta veya herhangi bir kumaş parçası bile olduğunu düşündüğümüzde onu değerlendirerek sizde DIY projelerine katkıda bulunabilirsiniz İnternet video sitelerine DIY projeleri yazdığınızda karşınıza binlerce video çıkacaktır onları izleyerek DIY projelerine destek olabilir belki de yaygınlaşmasına bir katkıda bulunabilirsiniz. Bir diğer destek yolu ise hazır kullanmak yerine kendiniz yapmanız misal eski bir kalemliğiniz var her tarafı yırtık pırtık onu atıp yenisini almak yerine onu güzel kumaş parçalarıyla yama modeli vererek daha uzun yıllar kullanabilirsiniz emin olun çok ilgi çekici olacaktır. Unutmayın daha güzel bir dünya istiyorsak eğer hazırcılığa alışmadan üretici olarak bunu sağlayabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html