Desen Çeşitliliği

Desen Çeşitliliği
23 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 292 kez okundu.

Desen Çeşitliliği

 

desen-cesitliligi-hakkinda-bilgi

Desen çeşitliliği güzel olmakla birlikte aynı zamanda oldukça zordur. Birbirinden farklı desenlerin bir arada kullanılması dikkat ve özen gerektiren bir durumdur. Zira desen çeşitliliği söz konusu olduğunda maalesefki bunu her kadın başaramamaktadır. Desen çeşitliliği doğru kombinlendiğinde ise oldukça güzel bir görünüm ortaya çıkartır. Bu nedenle farklı desenleri bir arada kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği iyi öğrenilmelidir. Peki Farklı Desenleri Bir Arada Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

desen-cesitliligi-nedir

Farklı desenleri bir arada kullanmakta pek başarılı olamayan bayanlar ilk başlarda kıyafetlerde tek çeşit desen tercih etmelidir. Zira bu desen seven hanımlar için daha kolay olacaktır. Sonraları farklı desenleri kullanmaya başlayabilirler. Farklı desenlerin kombini için çiçekli parçalar ile çizgili parçaların kullanılması çok güzel bir uyum oluşturmaktadır. Bunun dışında aynı desenin faklı boyutlarından oluşmuş kıyafetler de güzel bir kombin oluşturmaktadır. Desenleri kullanırken çok abartıya kaçmak istemeyenler sade renklerde kıyafet kullanıp çanta, ayakkabı gibi aksesuarlarında baskılı desenler kullanabilirler. Farklı desenlerle kombin yapılmak istendiğinde özellikle canlı renk kıyafetler giyebilen hanımlar canlı renkleri tercih etmelidir.

desen-cesitliligi-tesettur

Farklı desenler bir arada kullanıldığında eğer ortaya karışık bir görüntü çıktıysa kombini daha da karıştırmamak için ayakkabı ve çanta gibi aksesuarlar sade renklerde tercih edilmelidir. Farklı desenler kombinlenirken desen sayısı çok fazla abartılmamalıdır. Esasen iki çeşit desenin bir arada kullanımı yeterli olacaktır. Zira çok fazla desenin kombinlenmesi güzel bir görüntü oluşturmak yerine oldukça karmaşık bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Bu da çok göz yorucu olacağından kişiyi rüküş bir hale büründürecektir. Bu nedenle her şeyde olduğu gibi farklı desenlerin kombininde de ölçülü olmakta fayda vardır. Desen kullanılırken bayanlar vücut tiplerine de dikkat etmelidir. Zira vücut tipine uymayan desenler kullanılması ortaya şık bir görüntüden ziyade rüküş ve komik bir görüntü ortaya çıkartabilir.

desen-cesitliligi

Mesela minyon tipli kısa boylu hanımlar, iri baklava desenli kıyafetlerden kaçınmalıdır. Bu onları daha da minyon ve kısa bir görünüme büründürecektir. Bunun yerine daha küçük boyutlu desenlere sahip olan kıyafetler giymelidirler. Çizgili desenleri kullanmak isteyen bayanlar ise bunun inceliklerini iyi bilmelidir. Dik çizgilerden oluşan kıyafetler bayanları olduğundan daha uzun gösterecektir. Bu nedenle kısa boylu hanımlar dikine çizgili kıyafetler kullanmalıdır. Uzun boylu bayanlar ise daha büyük boyutlara sahip desenli kıyafetler tercih edebilirler. Ayrıca bayanlar genelde vücutlarında hangi bölgeden rahatsız ise deseni o bölgede kullanmaktan kaçınmalıdır. Zira tersi durum dikkatleri daha da oraya yöneltecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html