Çeşitli Örgü Saç Modelleri 2015

Çeşitli Örgü Saç Modelleri 2015
15 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.609 kez okundu.

Saçlarınızın çok formunda olmadığını düşündüğünüz günlerde kolay örgü saç modelleri en büyük kurtarıcılarınızdandır. Dışarıdan bakıldığında çok zor ve meşakkatli görünen örgü modellerinin aslında yapımı o kadar da zor değildir. Önemli olan bazı püf noktalarını bilmek ve el çabukluğu kazanmaktır. Balıksırtı örgü, balıkkılçığı örgü, şelale örgü, taç örgü gibi modellerin yapımını bir kez kavradığınız zaman işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Bu nedenle sizler için ana örgü modelleri ve yapılışları hakkında bir rehber hazırladık.

Örgü Saç Modelleri ve Yapılışları

Balık kılçığı örgü

Balık kılçığı örgü özellikle uzun saçlı kadınlar arasında çok popüler olan bir örgü tipidir. Son zamanlarda Hollywood startlarının kırmızı halı tercihlerinde dahi gördüğümüz bu örgü modeli önümüzdeki dönemde de bu popülaritesini koruyacağa benziyor. Bu örgü için saçlarınızı ortadan ikiye ayırın ve iki taraftan da küçük parçalar alarak karşı tarafa taşıyın. Bu işlemi saçın hepsi örülünceye kadar tekrarlayın.

Şelale Örgü

Bu tarz örgü özellikle seyrek saçlı kadınlar için uygundur. Kısa ya da uzun saçlı herkes kolayca bu örgüyü kullanabilir. Bu görünüm için saçınızı yanlardan gevşek biçimde örün. Örgü bittikten sonra ise örgünün ucunu oldukça gevşek tutturarak örgüyü iyice genişletin. Bu yöntem saçınızın gür gözükmesine yarımcı olur.

Taç Örgü

Bu örgü çok kolay olduğu gibi çok sık ve sevimli bir görünüm verir. Eski zamanlarda Hollandalı köylü kadınların kullandığı bu modelin bu kadar popular olabileceğini kim tahmin edebilirdi ki? Bu görünüm için saçınızı ortadan ikiye ayırarak toplayın. İki tutamı da ördükten sonra örgüleri başınızda taç şeklinde birleştirerek, tel tokalarla sabitleyin.

Beşli örgü

Beşli örgü de son zamanlarda popülerlik kazanan örgülerden. Özellikle instagram, pinterest görsellerini arattığınızda son zamanlarda bu konuyla ilgili ne kadar paylaşım yapıldığını göreceksiniz. Bu görünüm diğerlerine göre elde etmesi biraz daha zor olduğundan youtube örgü modellerini aratarak video yoluyla pekiştirmenizi tavsiye ederim.

Eğer siz de diğerlerinden farklı olmak ve şıklığınızla dikkat çekmek istiyorsanız, Bu örgüyü denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

 Örgü Saç Modelleri 2015

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html