Büyük Beden Giyim Rehberi

Büyük Beden Giyim Rehberi
27 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.659 kez okundu.

Büyük Beden Giyim Rehberi

 

buyuk-beden-giyme-inceligiBüyük beden çekiciliğin ve güzelliğin önünde engel değildir. Yeter ki kendinize güvenin ve bedeninize uygun, size yakışan kıyafetleri seçmeyi bilin.
Büyük beden hanımlar, yağ dokularının toplandığı bölgeleri gizlerken bedenlerinin ince ve güzel yanlarını ortaya çıkartmalıdır.

Peki kilolu hanımlarımız nasıl daha hoş görünürler, nasıl giyinmelidirler?

Eğer basen bölgeniz daha genişse;

Yağların daha çok basen bölgesinde toplandığı bedenlerde vücudun üst kısmını öne çıkartmak gerekir. Bunun için basen bölgesi geniş hanımlarımız, pantolon tercihlerini tek ve koyu renkten yana kullanırken, fazla karışık olmamak şartıyla desenli üstler kullanabilirler. Basen bölgesini kapatan, bele hafif oturarak genişleyen tunikler, bu vücut tipinde oldukça hoş durmaktadır. Ayrıca iri kolyeleri şık bir fular basen bölgesi geniş hanımları, dikkati üst bölgeye çekerek daha zayıf gösterir.

BÜYÜK BEDENDE VÜCUT TİPİNE GÖRE GİYİM

Karın Bölgeniz Yağlıysabuyuk-bedenler-dogru-kiyafetle-asil-gorunur
Yağların karın bölgesinde yoğunlaştığı büyük bedenler, tercihlerini daha çok iki parçalı kıyafetlerden yana kullanmalılar. Elbise yerine bir etek, gömlek, tunik kombini bu hanımlarımıza daha çok yakışacaktır. Alt kısımda daha sade ve tek renk tercih edilmelidir. Üst kısımda desenli ya da açık renkler kullanılabilir.

Üst kısmınız daha iriyse
Göğüslerin büyük olduğu ve üst kısmın daha iri göründüğü bedenlerde üst kısmı sade etek bölümü desenli elbiseler, renkli ve enine çizgili pantolonla, vücuda fazla oturmayan ancak çok bol da durmayan tunikler yakışacaktır. Bu bedenler, desenli alt parçalara karşılık düz renk üst parçaları tercih etmelidir. İri kolyeler yerine V yaka tuniklerle daha kibar, tek taş kolyeler tercih edilmeli, iri küpeler kullanılmamalıdır. Bu vücut tipinde göğüsler iri ve bel kalınken kalçalar dardır ve bacakları ön plana çıkartan kesimde kıyafetler giyilmelidir.

Genel olarak iri bir bedene sahipsenizbuyuk-beden

Kilolu ve diktörtgen vücut tipinde tek renk giyinmeli, karmaşık desenlerden kaçınılmalıdır. Tek parça kıyafetler yerine birkaç parça giyinmeli, elbisede boyundan askılı ve göğüs bölgesinden bollaşan kesimler tercih edilmelidir. Baştan aşağı tek renk giyim bu beden tipine daha uygundur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html