Bayan Spor Ayakkabı Modelleri

Bayan Spor Ayakkabı Modelleri
4 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.859 kez okundu.

Bayan Spor Ayakkabı Modelleri

Spor ayakkabı tercihlerimizi öncelikli olarak rahatlık ve işlevsellik faktörleri oluşturur. Ancak söz konusu kadınlar olduğunda bu faktörlere şıklık ve estetiklik öğeleri de eklenmekte hatta ayakkabının asıl işlevini geride bırakmaktadır. Bu faktörler de ayakkabı üreticilerini ve markalarını tüm seçenekleri içeren ürünler üretmeye yönlendiriyor. Şıklık ve rahatlık ne yazık ki çoğu zaman aynı üründe birleşemiyor.

2015 sezonu bayan spor ayakkabı modelleri belirlenirken markalar bayanlardan yine oldukça etkilenmişe benziyorlar. Tüm aksesuarları olduğu gibi ayakkabı da kadınlar için çok önemli. Hatta neredeyse tüm kadınların ayakkabı tutkunu olduğu herkesçe bilinir. Sadece şıklık arayan bayanlar topukluk klasik modellere yönelirken, sadece rahatlık arayan bayanlar düz ve spor modellerde karar kılıyorlar. Kadınlık içgüdüsüne bu rahatlık yetmiyor bir de şıklık da eklensin istiyorlar. Bu da üreticileri daha sadeliğe, bu sadelikle beraber çok bağırmayan renklere, çiçek desenlerine, pullara, taşlara yöneltiyor. 2015 sezonu da bu yönelmeyi kanıtlar nitelikte. Hem kış hem de yaz mevsiminde rahatlıkla kullanılabilecek bu ayakkabılar spor ayakkabı çerçevesini daha da genişletiyor. Kadınlar kış aylarında daha çok kalın tabanlı ve boğazlı ayakkabıları tercih ederken, yaz aylarında daha ince tabanlı ve daha kısa ayakkabıları giymek istiyorlar. Kış aylarında daha kalın, tüylü, derili kumaşlar kullanılırken; yaz aylarında daha çok dantel, delikli kumaşlar ve aklınıza gelebilecek her desende ince bezler kullanılarak üretilen ayakkabılar mevcut. Bu farklı desen ve renklerin hepsi taytlar, kotlar, etekler, çoraplarla kolayca kombinlenebiliyor. Hatta bazı modeller de özellikle gece hayatına uygun tasarlanmış. İcerdiği pullar, taşlar ayakkabının zarif çizgisiyle birleşince abiye kıyafetle mükemmel bir uyum yakalayabiliyor. Böylelikle bayanlar hem gece hem de gündüz rahatlık ve şıklığa aynı anda sahip olabiliyorlar.

2015 sezonu ayakkabılarının ilgi çeken asıl yönü, bayanların tutkunu olduģu topuklar. Artık spor ayakkabılar da topuklu üretiliyor. Bayan spor ayakkabıları trendi tüm tabana eşit de yayılabiliyorken, yalnızca topuk kısmına gizlice de eklenebiliyor. Özellikle bazı bayanlar, sürekli topuklu ayakkabı giymenin verdiği alışkanlık ve tutkuyla spor ayakkabıda da aynı özelliği arıyor.  Bir başka bayan kitlesi de boylarının kısa olması sebebiyle bu modelleri tercih edebiliyor.

Ayakkabı üreticilerinin hayal güçleri sınır tanımıyor. Boğazlı bazı ayakkabı modellerinin topuk ya da burun kısmında kıvılcım desenleri, hayvan figürleri, hayvan kanatları tamamen farklı bir kesime yönelik yapılmış. Bu kesim de özellikle 13-20 yaş aralığına hitap ediyor.

Yine spor ayakkabılarına eklenen bir başka özellik bota ve çizmeye benzerlik. Bu özellik daha çok kış aylarında kullanılabilme açısından şıklığa şıklık katıyor.

Spor ayakkabılarının asıl işlevini inceleyecek olursak, bazı ünlü markalar bu sezon da hem sağlıklı hem de rahat ayakkabılar üretmişler. Bu modelleri farklı renk ve desenlerle desteklemişler. Geçen seneye nazaran bu yıl ki modellerde sanki biraz daha sadelik için uğraşılmış. Kalın tabanların yerini ince tabanlar almış, bu da ayakkabının kaba görüntüsünü biraz daha azaltmış.

Tüm bu farklı modeller gösteriyor ki üreticilerin yapabilecekleri hiç de sınırlı değil. Bu da hitap ettikleri kitleyi ne kadar anladıklarını ve ne kadar iyi tanıdıklarını gösteriyor.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html