Balonla Süsleme Nasıl Yapılır

Balonla Süsleme Nasıl Yapılır
14 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.974 kez okundu.

Balonla Süsleme Nasıl Yapılır

 

balonla-susleme-nasil-yapilir

Balon, genelde kauçuktan yapılmış ve helyum ve hidrojen gibi havadan hafif gazlarla ya da havayla doldurulmuş esnek oyuncaktır. Günümüzde kullandığımız balonlar, Michael Faraday tarafından 1800’lerde icat edilmiştir. Ancak 1930’larda günlük hayata geçip kullanılmaya başlanmıştır. Doğum günü partilerinin, açılışların, düğünlerin, kutlamaların ve baby shower partilerinin olmazsa olmazlarından biriside balonlar olmuştur. Bu tarz etkinliklerde kullanılan balonlar hem özel günlerinizde estetik bir görüntü oluşturur hem de yapılan organizasyona rengarenk bir görüntü katar. Bu rengarenk görüntüyü elde etmek için kullanacağınız uzun balonlar, şişirildikten sonra farklı yerlerinden bükülerek, düğümler atılarak ve birbirinden farlı renkleri bir araya getirerek değişik şekiller elde edebilirsiniz. Yaptığınız organizasyonları yapacağınız basit balon dekorasyonuyla daha etkili kılıp kendinizi şımartmaya ne dersiniz? Harika Bir Doğum Günü Partisi İçin Hazırlayacağınız Balonlar Sizin için evde çok kısa bir zaman harcayarak doğum günü için hazırlayabileceğiniz harika balon süsleme örnekleri derledim.

Şimdi onlara hep beraber bir göz atalım.

 Eğer doğum günü partiniz çocuk temalı ise, şişirdiğiniz rengarenk balonlara külah görünümündeki hazırlayacağınız kaplarla balonlu dondurmalar yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken renkli balon larınızı helyum ile şişirmek ve defter yaprağını külah şekline getirip şişirdiğiniz balonun uç kısmına yapıştırmak. İşte balonlu dondurma larınız hazır.

 Şişirdiğiniz balonları birleştirerek de harika figürler elde edebilmeniz mümkün. Mesela, istediğiniz renklerde şişirdiğiniz 5 adet balonun uçlarından bağlayarak harika bir çiçek figürü oluşturabilirsiniz. Çiçek figüründe dikkat etmeniz gereken nokta ise ortaya koyacağınız balonun farklı bir renkte ve diğerlerine göre biraz daha küçük olması yeterlidir. İsteğinize göre yaptığınız balon çiçeğini renkli keçeli kalemler ile süsleyerek üretken liğinizi konuştura bilirsiniz.

 Eğer sizde çocuğunuz için hazırladığınız doğum günü partisi için balonlarla süsleme yapıyorsanız, çocuğunuz kadar sizde bu hediye paketlerine bayılacaksınız. Tek yapmanız gereken rengarenk satın aldığınız birkaç balonu helyum gazıyla şişirdikten sonra bu balonları birleştirip sevimli bir balon demeti yapmak. Ardından yapmanız gereken şey hazırlamış olduğunuz bu sevimli balon demetlerinin uçlarına hediye paketi bağlamak olacak. İşte balonlu hediye paketleriniz de hazır.

 Çocuğunuz tam bir kiraz aşığı ve sizde çocuğunuzun doğum gününü kiraz teması çerçevesinde yapmak mı istiyorsunuz? O zaman balondan yapacağınız kirazlar tam çocuğunuza göre. Tek yapmanız gereken, satın aldığınız kırmızı balonları şişirmeniz ve ardından da kartonlardan sap ve yaprak kesip şişirdiğiniz kırmızı balonlara yapıştırmak. İşte size kiraz balonlar. Balonlarla Yapabileceğiniz Başka Süslemeler Şimdide sizler için derlediğim farklı konseptler de kullanabileceğiniz balon süslemelerinden bahsedeceğim.

 Birçok kadının bayılacağı örneklerden birisidir balondan yapılmış çiçek saksılardır. Tek yapmanız gereken yukarıda bahsettiğim yöntemle yaptığınız balondan çiçekleri bir çubuğa yapıştırmanız ve ardından da dekoratif saksılara sabitlemeniz. İşte bu kadar basit. Artık sizin de balondan yapılmış çiçekle bir saksınız var.  Evinizi parti için hazırlamanın bir diğer balonlu yöntemi ise uçan balonlardır. Eğer birkaç farklı renkte balonlara sahipseniz bu balonları helyum gazı ile doldurduğunuzda uçan balonlarınız hazır demektir. İsteğinize göre uçan balonlarınızın üstüne keçeli kalemlerle şekiller yapabilir, isterseniz de uçlarına rengarenk kurdeleler bağlayabilir, yıldızlar veya yapma çiçekler yapıştırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html