Akvaryum Hobisi Nasıl Geliştirilir

Akvaryum Hobisi Nasıl Geliştirilir
23 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 401 kez okundu.

Akvaryum Hobisi Nasıl Geliştirilir

 

akvaryum-hobisi-nasil-gelistirilir-konusu-hakkinda

Eğer evinizde akvaryumda balık yetiştirmek istiyorsanız öncelikle balık bakmanın kurallarını en ince ayrıntısına kadar bilmeniz gerekir.Balıkların akvaryumda gelişimi,yedikleri yemleri ve suyunun değiştirilmesine kadar her şeyi kurallı bir şekilde yapmanızda fayda vardır.Evde akvaryum balığı yetiştirmek için size altın tüyolardan bahsedeceğiz.Akvaryumda var olan balıkların bakımında işin en dikkat çeken tarafı balıkların görselliğidir. Yani akvaryum aksesuarlarının en iyi şekilde seçilmiş olmasıdır.Balıkların alanı geniş olmalı ve yüzerken kendilerini özel hissetmelidirler. Oksijen alanın genişliği sayesinde daha iyi sağlanacak ve balık yaşama enerjisini en iyi şekilde alacaktır.

akvaryum-hobisi-nasil-gelistirilir-konusu

Akvaryum hobisi geliştirmek oldukça eğlencelidir. Akvaryumun hacmi balıktan balığa göre değişir. Çok kalıplı bir balık aldıysanız ona sağlayacağınız lan yüksek ve geniş olmalıdır. Yani büyüklük 45 cm yan ölçü ayarında derinlik ise en az 25 cm yükseklikte olmalıdır.Kısacası balığın küçüğü ile büyüğünün alacağı oksijeni akvaryum belirler.Tankın temizliğinde su değişiminde kullanacağınız su ayarı akvaryumun yarısı kadar olmalıdır. 10-15 cm su yüksekliği balığın dışa atlamaması için idealdir. Oksijeni iyi bir şekilde sağlamak için ise akvaryumun tankını temizlerken suyu günde bir değiştirmek balığın ömrünü uzatır. Balığın beslenmesi çok önemlidir. Rast gele yem atmak balığın şişerek kısa sürede ölmesine dene olur.

akvaryum-hobisi-nasil-gelistirilir-

Küçük yavru balıklarda yem sabah 1 akşam 1 tane olmak üzere verilir. Büyük balıklarda ise bu miktar çoğaltılabilir. 2 sabah 2 akşam yeterlidir. Yemin fazlası balığın zarar görmesine neden olur. Sakın balığın doymayacağını düşünmeyiniz. Verilen miktar onlara gün boyu fazlası ile yetecektir. Akvaryum hobisi nasıl geliştirilir derseniz işin en güzel kısmı balığın cinsine ,büyüklüğüne göre ayarlamayı yapmalısınız. Balıkları yavrulaması durumunda hemen yavru balıkları başka bir kaba alın.Yoksa büyük balık küçük balığı yutacaktır.Eğer evde balık beslemek istiyorsanız her zaman balık besleyen uzman kişilerden doğru bilgileri alınız. Böylece akvaryum hobiniz en iyi şekilde geliştirmiş olacaksınız.

akvaryum-hobisi-nasil-gelistirilir

Balık bakan kişiler önceden bu konuda araştırmalar yapmalı. Alınan balık ve bir diğer balık birbirine uyum sağlıyor mu? Birbirlerine zarar verme olasılıkları ne kadardır? Bütün bunlar önceden hesaplanmalı ve balık bakımı evde güzel bir ortamda bakılmalıdır. Balığın suyuna el değdirmemeye özen gösteriniz Çünkü el değdikçe balık mikrop kapabilir ve ölme riski zamanından önce olabilir. Balıkları alırken yavru balık bakımını bilmeniz çok önemlidir. Sizlere akvaryum hobisi nasıl geliştirilir hakkında genel bilgileri sunduk.Sizlerde bu konulara dikkat ederek balık bakabilirsiniz. Mutlu günler dileği ile.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html