Aknelere Çözüm

Aknelere Çözüm
17 Mart 2016 tarihinde eklendi, 871 kez okundu.

Aknelere Çözüm

Yüzdeki akneler bayanları oldukça rahatsız eder.Aknelere Çözümü sizlere açıklamaktayız. Genel anlamda yağdan oluşan akneler kuru ciltlerden ziyade yağlı ciltlerde daha çok görülür. Bu nedenle akne oluşumunu önlemek için yağlı ciltler için olan bir bakım kremi, maskesi ya da peelingi kullanmalısınız. Cildinizdeki yağ oranını azaltarak akne oluşumunu engelleyebilirsiniz. Akne oluşumundaki bir diğer etken ise kirdir. Yüzdeki gözeneklerde toplanan kir zamanla akneye dönüşür. Yüzünüzün temizliğine dikkat etmeniz de yine akne oluşumunu engellemenizde size yardımcı olacaktır. Ancak, bunlar uygulayarak ya da uygulamayarak akne oluşumuna engel olamadıysanız sıra geldi çözüme. Nefret edilen bu aknelerden nasıl kurtulunulur?

                İlk olarak temizlik önemlidir. Cildinizi her gün sabunla temizlemelisiniz. Cilt toniği kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta toniğiniz aşırı alkol içermemeli. Antisepti ve ağrı dindirici özellikleri bulunan tonikleri tercih edebilirsiniz. Kullandığınız krem A, E ve F vitaminlerini içerirken, lavanta çayı, biberiye, mercan köşk, at kuyruğu gibi bitkileride özünde bulundurmalıdır. Bunların kreminizin ya da toniğinizin içinde bulunup bulunmadığını içindekiler kısmına bakarak anlayabilirsiniz. Bir estetisyene periyodik olarak derinlemesine bir cilt temizliği yapmanız da yine aknelerden kurtulurken atacağınız en büyük adımlardan biridir. Makyaj malzemesindeki tercihlerimiz de akne oluşumunu etkiler. En basitinden bir fondaten alımı dahi etkiler. Sıvı fondatenler yerine pudra tercih etmelisiniz. Ya da sıvı allıklar yerine yine pudra allık tercih etmelisiniz. Allık ve fondaten de top top olanları kullanmayın. Çünkü , bunlarda içinde yağ barındırır. İçinde bulundurduğu yağ kendi cildinizdeki yağdan daha tehlikelidir. VE aknelerin önünü açar.
                Yüzünüz için tüy dökücü krem ise kullanmayınız. En iyisi cımbız ya da iptir. Dermotolojik olarak test edilmiş kremleri kullanmanız sizin için yine faydalı olacaktır.

                Kısacası sivilce, siyah nokta, akne her birinin başlıca sebebi temizlik. Cildinizi temiz tutmalı ve gözeneklerin içine sıkışmış kalmış olan kirleri temizlemelisiniz. Günde bir kere yüzünüzü sabunlamanız yüz temizliği açısından önemlidir. Yine yüzünüze kullandığınız makyaj malzemeleri önemlidir. Makyaj malzemelerinin kalitesi ve hatta tipi önemlidir. Tarihi geçen makyaj malzemelerini ise kesinlikle kullanmamalısınız. Kullandığınız bakım malzemelerinin ise içindekiler kısmını mutlaka okumalısınız.

Aknelere Çözüm Konusu Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html