3 Boyutlu Çiçek Yapımı

3 Boyutlu Çiçek Yapımı
14 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 454 kez okundu.

3 Boyutlu Çiçek Yapımı

 

3-boyutlu-cicek-yapimi

Rengarenk ürünlerden elde edeceğiniz 3 boyutlu çiçekleri isterseniz ofis masalarınızda kullanabilir, isterseniz evlerinizde aksesuar olarak tercih edebilir, isterseniz sevdiklerinizi mutlu olmak için hediye olarak verebilirsiniz. İhtiyacınız olan birkaç malzeme ve küçük el becerileri ile 3 boyutlu çiçeklerinizi kısa süre içinde hazırlayabilirsiniz. Gelin bu rengarenk çiçeklerin yapılışına birlikte göz atalım. Kağıtlardan desenli çiçekler hazırlama Geniş yapraklı çiçek modelleri ile daha güzel ürünler elde edilebilecek olan bu teknikte 5 yapraklı bir çiçek kalıbı oluşturun. İsterseniz 6 yapraklı ya da farklı şablonları kullanarak da bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Bir çiçek için 3 farklı boyutta kalıp çıkarmanız gerekiyor. Bilgisayarınızdan istediğiniz büyüklüğe göre çıktı alın ve çiçeklerinizi yapacağınız desenlerdeki kalıpları keserek işleme başlayın. Kalıpları kestikten sonra en dış yaprağa yalnızca bir kesin atın. Ortadakinin bir yaprağını ve merkezdekinin de iki yaprağını çiçeğinizin merkezine doğru üçgen oluşturacak şekilde kesin. Parçalarınız büyüklüklerine göre dışarıdan içeriye taç yapraklarını oluşturacak.

Üç boyutlu görünüm için ise yaprakları ince bir çubuk ya da kürdanlar la bile geriye doğru kıvırabilirsiniz. Kesilen küçük parçalar çiçeğin iç kısmına uygun olarak kendi etrafında kıvrılarak yapıştırılır. En büyük kalıp üzerinde 5 parça yapıştırıldıktan sonra 2 yaprağın üst üste gelmesiyle tabanı 4 yapraklı olacaktır. Tüm kalıplara bu işlem uygulanarak çiçeklerin yaprakları oluşturulur. En son ise tüm parçalar büyükten küçüğe doğru üst üste gelecek şekilde yapıştırılarak işlem tamamlanır. İki renkli 3 boyutlu çiçek yapımı Bu çalışmada 7 tane iki farklı ton ve ebatta daire kesilir. Kesilen her bir daire ilk olarak ortadan ikiye katlanarak işleme devam edilir. Dairelerin orta kısımları işaretlenerek alttan orta kısma doğru tekrar katlanır. Yandaki daireye paralel olacak şekilde yaprak şekli verilerek katlanır. Daha sonra küçük dairelerin ortadan ikiye katlanması ve dairelerin orta kısımlarının işaretlenerek orta kısma katlanması işlemine geçilir. Yandaki daireye paralel şekilde yaprak şekline getirilerek katlanır. Daha sonra bütün yapraklar yan yana getirilerek iç içe yerleştirilir. Arka kısımdan yapıştırılır. Son olarak çiçekler üst üste getirilerek yapıştırılır.

Asarak kullanmak isterseniz kurdele ya da ip takarak yapıştırarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Geri dönüşümle 3 boyutlu kağıt çiçek yapımı Renkli bir dergi sayfası kullanarak oldukça farklı ve rengarenk bir tasarıma sahip 3 boyutlu çiçekler yapabilirsiniz. Bir dergi sayfası uzunlamasına olacak şekilde ortadan ikiye katlanır. Daha sonra bu parça ortaya kadar tekrar katlanır. Arkası çevrilerek bir kez daha katlama işlemi gerçekleştirilir. Burada yapılan işlemle elimizdeki dergi sayfası akordeon görünümüne gelmektedir. Yani çocukken yaptığımız kağıt yelpazeler için kullandığımız yöntem kullanılır. Daha son elde edilen bu parça yarımşar santim aralıklar bırakılarak alt kısımlarına gelmeden kesilir. Ön ve arka kısımların alt taraflarına şeritler halinde bant çekilir ve sağ tarafına çöp şiş çubuğu bu bantlarla parçaya sabitlenir. Çöp şiş içeriye doğru rulo şeklinde kıvrılır. Kağıdın sıkı sarılması sırasında çöp şişi ileriye doğru ittirmeyi unutmamalısınız. Ayrıca kullanacağınız kağıt ne kadar renkli olursa elde edeceğiniz çiçekte o derece renkli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html