2016 İlkbahar Yaz Modası

2016 İlkbahar Yaz Modası
23 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.208 kez okundu.

2016 İlkbahar Yaz Modası

Bizler yarılamakta olduğumuz kış aylarının geçmesini beklerken, moda otoriteleri 2016 ilkbahar- yaz modasını çoktan belirlemiş durumda. 2016 İlkbahar -yaz modasının çizgileri ve detayları geçtiğimiz haftalarda Milano, Londra ve Paris sokaklarında sergilendi.
Farklı modacıların sergilediği ilkbahar-yaz koleksiyonlarındaki moda esintilerine şöyle bir göz atalım.

İlkbahar-yaz-modası
Bu sene baş aksesuar olarak günümüz modasınca tasarlanmış broşlar çok moda. İri, iri saten veya tül kurdeleden tasarlanmış papyon ve fiyonklar,  ortalarına konuçlandırılmış iri taşlar ve incilerle boyunları sarıyor örneğin. Kumaşlar delikli ve havadar. Sıcaklara ve bunaltıcı havalara karşı gayet konforlu olabilecek bu delikli kumaşları, üzerinizde hissetmeyeceksiniz muhtemelen. Dantel detaylı yatak odasıvari slip saten elbiseler, artık sokaklara inmiş durumda. Yanı sıra abartılı kabarık karpuz kollar elbise ve bluzlerde kadının kollarına vurgu yapıyor. Markalar isimlerini çekinmeden bas, bas bağırarak ilan edercesine ürünlerin üzerinde taşıyan kredili kıyafetleryaratmış. Rengarenk birbirine geçmiş desenler kumaş dokularında buluşurken farklı çizimlerdeyse,  omuz ve dekolteler fora edilmiş. Bunun  dışında bir çok parçada Polo yakaların,  yani erkek yakaların hakimiyeti geri dönmüş durumda. Bu güne kadar hiç karşılaşmadığımız formlarda öne çıkan vücut kemerleri, bazen bir amazonun kemerini andırırken, bazıları da Roma,lı askerlerinkine gönderme yapar nitelikte. Trasparan efektlerde şeffaf plastik çanta, ayakkabı ve şapkalar içi dışında bir karekter sergiliyor.
Bu ilkbahar ve yaz aylarında omuz detayları vurgulanarak açılan pencereler cut-out modundayken, fırfırlar, aksesuarlar, dekolteler daha ziyade hep kol ve omuzlarda.
2016 Kışında olduğu gibi, 2016 bahar ve yaz aylarında da ünlü tasarımcılar retro uygulayacak ve nostaljik ikonlardan ilhamlarla yine zamanda yolculuk ettirecekler.
Son senelerde bayanların çokta severek kullandığı pudra renkler. 2016 yazında da sahneye çıkıyor. Ünlü tasarımcıların bu yaz ve bahar aylarında kullanacakları pudra pembeler,  bu kez farklı bir nitelikte maskulen parçalarda beliriyor.

İlkbahar-yaz-model
Yine son senelerde yazdan çıktığımız aylarda dahi pek de sevilerek kullanılmakta olan floral çiçek desenleri, bu kez 3-d canlılığında olup, sanki elimizi sürdüğümüzde dokunacakmışız hissini uyandıracak modda karşımıza çıkıyor. Çiçekli yaka baskıları, dev elbise ve tunik baskıları, baştan aşağı çiçekle bezenmiş dökümlü harem pantolonları, pijama pantolonlar çok moda.
Siyah ve beyaz her zaman asil ve şık olgusu, bu yazda da mevcut. Monokrom kavramını oluşturan bu renkler, her zamanki gibi ayrılmaz ve vazgeçilemez bir ikili.
Bu yaz nostaljik ve etnik dokunuşlar, kroşe, dantel, tığ işlemeleri, delik işlerinde görüntüsüyle bile yazı anımsatırken, büyük bir el emeği ve sanat eseri niteliğinde. Bu görünümleriyle, bir eskiden kalmışlık efekti yaratan vintage algısı yaratıyor.

Birbirine uymayan kontrast renklerin karışımıyla 70leri andıran blok desenler, yere kadar uzanan elbiselerde, dökümlü pantolonları ve bluzleri süslüyor.

2016 İlkbahar-yaz nodasında romantik çizgilerde yok değil. Pudra renklerinden oluşan romantik koleksiyonlarda,  kumaşlar uçuş uçuş havalarda süzülürken, yine danteller, brode tüller mini kurdeleler bu elbiseleri süslemekte.

Ünlü tasarımcılar bu sene Viktoryen dönemden de ilham almış olacak ki, bu yaz çizimlerinde kraliyet çizgilerini barındırmaktalar.

Renkli Trend İlkbahar Yaz Modası

Renkli Trend İlkbahar Yaz Modası

Sportif tasarımlar yine rahatı sevenler için salaş kesimli fakat casual tazda.

Minimalizmin yanında bu yaz parlak renkler, neonlar, ışıltılar, payetler yine gözde.
Bu sene en çok kullanılacak olan detay nedir? Diye soracak olursanız, cevabımız fırfırlar olacaktır. Zira bu sene fırfırlar etekler, elbiseler, bluzlerde bol bol kullanılmış durumda.
Yine bu sene cutout pencereler, cesurca sergileyebilecekler için birçok giyim parçasında sahibini arıyor.
Ve yine bu baharda deriler, zincir detayları, trocklar tüm asi çizgi unsurları da kıyafetlerde mevcut.

2016 İlkbahar Yaz Modası Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html