2015 İlkbahar/Yaz Hamile Kıyafetinde Yeni Trend Işıltılı Renkler

2015 İlkbahar/Yaz Hamile Kıyafetinde Yeni Trend Işıltılı Renkler
29 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 1.020 kez okundu.

2015 İlkbahar/Yaz Hamile Kıyafetinde Yeni Trend

2015 İlkbahar/Yaz Hamile Kıyafeti Modası, geçmiş yıllarda kullanılan mat renkler yerine son yıllarda giderek bu matlığı kaybeden ve canlılaşan renklere doğru kaydılar ve bu sezon en parlak renkleri tercih ettiler. Anne adaylarının anket analiz sonuçlarını değerlendiren moda şirketlerinin devleri, farklı tonlardaki renkleriyle göz kamaştıran ama artık pırıl pırıl bir sürprizle karşımıza çıkan hamile kıyafetleriyle sezona iyi birer başlangıç yaptılar.

Yaz Koleksiyonunda Neden Işıltılı Renkler

20. Yüzyılın hamile kıyafetlerinde hep mat renkler ilgi görürdü. Bu tercih, biraz da annelik duygusunun, kadınsılığın önüne geçmesinin bir dışavurumu olarak göze çarpardı. Çünkü annelik kutsaldı ve kadınsılıktan da çekicilikten de uzaktı. Zaten kimse de hamile bir kadını bu sebeple hoş ve çekici bulmazdı. Hem ayıp hem de günahtı. Son yıllarda bu düşünce, yerini tartışmaya daha açık bir konuya bıraktı. Bir kadın, anneliğinin kutsallığını yaşarken gayette hoş ve çekici olabilirdi. Eşine güzel görünmek hamileliğe engel değildi ve bir kadın kendini daha iyi hissedebilmek adına da hoş bir hamile kıyafeti giymeyi isteyebilirdi. Bu düşüncenin kadınlar arasında yaygınlaşmasıyla birlikte hamileleri daha çekici gösteren tasarımlar yavaş yavaş kreasyonlardaki yerini almaya başladı. Tutucu çevrelerce abartılı bulunsa da, gördüğü ilgi yüksekti. Ancak iyi tasarlanmış her kıyafetin tamamlayıcı unsuru renklerdi ve renkler tasarımlarla uyum içinde olmalıydı. Koyu ya da açık renkli olmasından çok, renklerin canlılıkları önemliydi. Ve giderek açmaya başlayan renkler, matlıklarını neredeyse tümüyle kaybedip, son birkaç yıl içinde tamamen canlılaştılar. Bu sezon ise deyim yerindeyse adeta çiçek açtılar. Pastel renkler bile yerini çoklukla daha ışıltılı renklere bıraktı. Doku bütünlüğünün muhteşem bir uyum içerisinde korunduğu tasarımlar, şimdiden mağazaların vitrinlerini süslemeye başladı. Boy gösteren hamile kıyafetlerinin en ilginçleri ise iş kadınlarına yönelik modernize edilmiş tasarımlar oldu. ‘’Çocuk da yaparım kariyer de’’ klişesinin hayat bulduğu ve ofis çalışanı kadınlarca tercih edilen modeller koyu tonlarda ama en canlı, en parlak ışıltılarıyla göz doldurdu ve modern kadın imajına bambaşka bir çehre kazandırdı. İş yaşamı dışında giyilebilecek modellerde ise daha açık tonlar tercih edildi ama renklerdeki canlılık aynı şekilde korundu.

Aslında sektörde çığır açan bu tasarımlar sadece bu yılın modası değiller. Geçtiğimiz yıllarda da benzer modeller üretildi. Ancak bu yıl ilk kez bu kadar parlak ve iddialı renklerle karşımıza çıktılar.2015 İlkbahar/Yaz Hamile Kıyafeti Modası, bu yıl moda sektörünü epey hareketlendireceğe benziyor.

Hamile Bayan Kıyafetleri

tesettur-anne-adaylari-icin-kombinler hamilelikte-giyilebilecek-kiyafetler hamile-kiyafetleri hamile-kiyafeti hamile-ilkbahar-yaz-kiyafet-trendi hamile-giysileri hamile-genc-bayan-kombini hamile-elbisesi hamile-bluzu anne-adaylari-icin-ozel-kombinler hamile-abiye-modeli hamile-bayan-kirmizi-abiye

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html