2015 İğne Oyası Modelleri

2015 İğne Oyası Modelleri
13 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 29.020 kez okundu.

İğne oyaları Türk kültürünün ve elişinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Türk kadınının kendini, duygu ve düşünce dünyasını en güzel ifade ettiği el işleri “iğne oyası” dır diyebiliriz. İnce bir zevk, tarihten gelen motiflerin kullanımı ile eşsizi sanat yapıtlarına dönüşür adeta. Eski günlerde anadan kıza geçen iğne oyası yapımı günümüzde azalarak da olsa devam ediyor. Anadolu’da halen iğne oyasız bir kız çeyizi düşünülemez. Yakın akrabalar, teyze hala kızları elbirliği ile evlenecek olan kızın çeyizini hazırlarken iğne oyası işleri en başta gelir. Çeşitli desenlerin kullanıldığı iğne oyası yapmak önemli bir mağrifet sayılır ve iğne oyası yapan kadınlar takdir görürler.

2015 İğne Oyası Modelleri çok zengin ve renkli. Her yörenin iğne oyası çeşitleri değişiktir ve yöreye göre büyük zenginlik gösterir. Boncuklu iğne oyası, sıralı iğne oyası, sarmaşık desenli iğne oyası, karanfilli iğne oyası gibi çeşitleri vardır.

 2015 İğne Oyası Modelleri ve İğne Oyası Örnekleri

Renk renk yazmalara, çevrelere, tülbent ve başörtü kenarlarına uygulanan iğne oyaları çeşitli isimlerle anılıyor. “Zürafa”, oyanın temelini oluşturan “kaya ve dağ” zengin bir görünüm elde etmemize yarayan “arttırma” “ters düğüm” “pırpır” gibi teknikler en sık kullanılanları.

2015 İğne Oyası Modellerinde üçlü örtü, masa örtüleri ve vitrin takımlarında çok çeşitli modeller kullanılmış. Baklava dilimli üçgen modeller kadar geleneksel yuvarlak daire şeklinde iğne oyası örtüleri mevcut. Yine dört yapraklı birleştirme iğne oyaları oda takımı yapmak isteyene bayanlar için ideal mollerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html