2015 Çizme Modası

2015 Çizme Modası
28 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.668 kez okundu.

2015 Çizme Modası

Eskisi de çizme, yenisi de çizme eee fark ne o zaman?

cizme-modasi        Ayakkabı modelleri, dünyanın dört bir yanındaki değişik coğrafyalarda yaşanan farklı iklim şartlarından dolayı ve modaya uygunluk açısından çok çeşitlilik göstermektedir. Tozlu Giyimi çizme modelleri içinse aşağıda linkini verdiğimiz Tozlu sitesine bakabilirsiniz.2015-kadin-cizmesi

Çizme türü ayakkabıda bu çeşitlerden biridir. Ülkemiz de 70 li, 80 li yıllarda, özellikle taşrada, köylerde yaşayan insanlar tarafından siyah renk, kalın lastikten yapılma nam-ı diğer kara çizmeler, kışlık ayakkabı olarak uzun süre kullanılmıştır. Tozlu Giyimi bu sene de moda çizmeleri ön plana çıkarmış olup müşterilerini bekliyor.

Su geçirmeyeceği inancıyla, dağda taşta, karda kışta bıkmadan usanmadan giyilmiştir. Eskidikçe yamanmıştır. O zamanlar zaruri ihtiyaçtan, mecburiyetten giyilen çizmeler, şimdilerin modası oldu, özellikle genç bayanların ayağında, rengârenk, çeşit çeşit lastik çizmeleri görmek mümkün.

Tozlu giyimi çizmeleri ile geçmişe gideceksiniz ve Tozlu size şık duruşa sahip bayan nasıl olur 2015 kış modasının vazgeçilmezi olan çizmelerle gösterecek. Orta Asya’da yaşayan atalarımız deriden ve keçeden çizmelere yapıp giymişlerdir. Ata binenler için en uygun ayakkabı çizmeydi.

Dünyanın ilk Türk kadın çizmesine ise Altay Dağlarının pazırık bölgesinde, 1920 lerin başlarında 2500 yıllık olduğu söylenen Türk kadınına ait çizme kalıntılarına rastlanmıştır.

Günümüzde giyimine özen gösteren şık ve güzel giyinmeyi seven bayanların kış aylarında kıyafetlerini tamamlamak için giydikleri çok şık desen, renk ve modelde çizmeler bulunmaktadır. Bu çizme modellerinin özellikle yüksek topuklu ve deri olanlar şıklık ve zarafet göstergesi olarak kullanılmaktadır. Her güne giyilen spor kıyafetlerin altında da her tarafı kürklü şirin mi şirin çizmeler de genç bayanların ayaklarını süslemektedir.

Bir dönemler ülkemizde de özellikle erkekler arasında moda olan, daha çok motor tutkunu gençlerin rağbet gösterdiği kovboy çizmeleri yaz aylarında bile giyilmişti, ama modası çabuk geçti.

Çizme modası pek fazla değişmemekle birlikte güzel ve çekici çizmeler bulmakta çok zor değil, yeter ki çizme giyecek cesaretiniz ve sabrınız olsun. Tozlu Giyimi 2015 çizme modellerini görmek isterseniz de tozlugiyimi.com sitesinden takip edebilirsiniz.

2015 Çizme Modası Örnekleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html