13 Nisan Hangi Burç

13 Nisan Hangi Burç
14 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.184 kez okundu.

13 Nisan Hangi Burç

 

13-nisan-hangi-burç

Astrolojide sizin karakterinizi, iş hayatınızı, kariyerinizi, nelerden hoşlandığınızı, uğurlu sayınızı hatta sağlığınız hakkında geniş bilgiler sunan 12 güneş burcu mevcuttur. Bu burçlar, bir insanın doğum anında Güneş’in hangi pozisyonda olduğunu gösterir. Bu yazımda sizlere 12 burç arasından koç burcundan bahsedeceğim. İlk çağlarda savaşçı ve palavracı yapısı nedeniyle horozla sembolize edilen bu burç, daha sonra sert, saldırgan, girişken ve kavgacı özellikleri nedeniyle koç ile temsil edilmeye başlanmıştır. Öncü, girişken, macera ruhlu, yüksek enerjili olarak tabir edebileceğim koç burcu insanları ayrıca sınırlardan nefret eder, liderdir, dürüsttür ve hazır cevaptır. Koç burcu insanlarının alaycı, isyankar, sabırsız, saldırgan ve kararları yıkmak isteyen bir özellikleri vardır. Koç burcu sembolünde var olan boynuzlar, sürünün güvenilir, erkeksi, saldırgan ve yiğitlik yanını ortaya koymaktadır.

Koç burcu ilk burç olması özelliği sebebiyle, insanın hayata gözlerini açması ve hayata yaşamaya başlamasının başlangıcı olarak nitelendirilmektedir. Koç burcu olarak doğan yeni bebeğin bildiği tek şey “ben” kimliğidir. Koç burcu bir birey için kendi ihtiyaç ve duyguları, kendi egosu her şeyden önce gelmektedir. Her şeye direk ve içgüdüsel yaklaşan, plansız ve programsız hareket eden bir yapısı vardır. Koç Burcu Kadını Genel Özellikleri Oldukça esprili olan koç burcu kadını ayrıca hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkatleri üzerine çeker. Alımlı, atletik yapılı ve narin yapıları vardır. Eleştirmeyi sevmezler ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka çekinmeden dile getirirler.

Toplum içerisinde cazibeli ve farklılığıyla dikkat çeken bir kadın varsa koç burcu kadınıdır. İş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir bir koç kadını. Aklına koyduğun mutlaka gerçekleştirir ve kendi çizdikleri yoldan hiç şaşmadan ilerlerler. Çalışkan olan koç kadınları zamanı kullanmayı da iyi bilirler. Koç kadınını arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. Çünkü koç kadını içtendir ve sempatik tavırlara sahiptir. Ayrıca koç burcu kadını tedirgin, huzursuzdur, kendisini çok fazla eleştirir ve sürekli kendisiyle yarış halindedir. Fazlasıyla fedakardır ve sevdiği kişilere çok önem verir. Olumsuz eleştiriler duygusal yapısı çok hassas olan bir koç kadınını fazlasıyla kırabilir. Her konuda mükemmeliyetçi olan koç kadını evine ve ailesine de çok düşkündür. Sürekli hareketli olan ve hareketli olmayı seven koç kadını boş zamanlarında spor yapmak ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten oldukça keyif alırlar.

Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri Toplum içinde hemen fark edilebilen koç burcu erkeği, kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısı vardır. Dik başlıdır ve bir hata yaptığı zaman bunu asla kabul etmek istemez ve oldukça bencil davranışlar sergiler. Özgürlüğüne oldukça düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapamayacağı fedakarlık yoktur. İnsanlara yardım etmekten ve onların sorunlarını paylaşmaktan hoşlanır. Maddi konuda özgür olmayı seven koç erkeği cömerttir de. Başkalarından emir almaktan hoşlanmayan koç erkeği, kendi işini kurmak ve kendi işinin patronu olmak ister. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür ancak dışarıdaki hayatını da oldukça sever.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html